Aesthetic Dent

Korony

Korony protetyczne proponuje się wówczas, gdy zęby uległy zniszczeniu na skutek próchnicy, złamań czy starcia, przez co ich funkcja i wygląd daleko odbiegają od potrzeb oraz oczekiwań pacjenta. Wykonanie korony protetycznej ma zapewnić przywrócenie utraconego kształtu zęba. Proponując zastosowanie korony, protetyk w pierwszej kolejności ustala czy pozostałe fragmenty zęba oraz jego korzeń są zdrowe i czy nie wymagają dodatkowych zabiegów, takich jak leczenie kanałowe. Jeżeli ząb jest całkowicie zniszczony i wystaje z dziąsła tylko jego fragment najpierw istnieje możliwość odbudowania zęba włóknami szklanymi, co umożliwi następnie wykonanie korony protetycznej. Korona protetyczna, jest stosunkowo prostym, jak i bezpiecznym rozwiązaniem polecanym pacjentom w każdym wieku.

Obecnie lekarze pracujący w Aesthetic Dent, kierując się dobrymi praktykami oraz przywiązaniem do jakości oferują swoim pacjentom korony wykonane z materiałów, które przede wszystkim cechuje tzw. biozgodność z tkankami ludzkiego organizmu. Materiały pełnoceramiczne takie jak tlenek cyrkonu, tlenek glinu czy dwukrzemian litu odznaczają się ponadto bardzo dobrą wytrzymałością i nie powodują uczuleń ani reakcji zapalnych w okolicy brzegu dziąsła. Innym walorem, także estetycznym jest to, że z przypadku ich stosowania nie pojawiają się ciemne przebarwienia w okolicy szyjek zęba, takie jak często można zobaczyć przy innych rodzajach koron. Właściwości optyczne koron pełnoceramicznych są bardzo zbliżone do naturalnych zębów, dzięki czemu wyglądają zdrowo i bardzo estetycznie. Szeroka gama kolorów ceramiki umożliwia precyzyjne dobranie odcienia zęba, co dodatkowo zapewni efekt dopasowania do naturalnego uzębienia pacjenta.

Klinika stomatologii Aesthetic Dent zapewnia swoim pacjentom dostęp do zaawansowanej technologicznie aparatury (CAD/CAM), która umożliwia wykonywanie koron z każdego pełnoceramicznego materiału, bez konieczności odsyłania pacjenta do innych pracowni protetycznych. Procedury te opierają się na technice skanowania jamy ustnej lub odpowiednio przygotowanego modelu gipsowego, a następnie wykonania wirtualnego projektu 3D w oprogramowaniu Nobel Design, Cerec. Na podstawie tak przygotowanego indywidualnie wzorca wycinane są podstawowe struktury zęba, które następnie uzupełniane są przez technika dentystycznego ceramiką nadającą zębom pożądany kształt i kolor.

W wielu przypadkach korony można wykonać również w technice standardowej stosowanej od dziesięcioleci z wykorzystaniem metalu i ceramiki. Metal daje koronom odpowiednią wytrzymałość natomiast porcelana zapewnia estetykę. Doskonale sprawdzają się w bocznych odcinkach zębów.

Zobacz również