Aesthetic Dent

Implanty

Implanty zębowe są rozwiązaniem stosowanym z powodzeniem od ponad 45 lat na świecie, a w klinice Aesthetic Dent już od roku 1998. Za ich pomocą możliwe jest odtworzenie brakujących zębów u niemalże każdego, dorosłego pacjenta, który chce się cieszyć własnym, stałym uzębieniem. Leczenie za pomocą implantów jest bezpieczne, przewidywalne i gwarantujące długotrwały efekt.

Implanty są to niewielkich rozmiarów śruby z tytanu, które zastępują korzeń brakującego zęba. Do nich mocuje się koronę, której zadaniem jest odtworzenie naturalnego kształtu zęba pacjenta. Efektem leczenia z użyciem implantów stomatologicznych jest nieruchome, stałe uzębienie zapewniające pacjentowi pełen komfort psychiczny podczas wykonywania codziennych obowiązków, bez problemów z jedzeniem, mówieniem a przede wszystkim ze swobodnym uśmiechem. Implanty są „prawie” dokładnym odzwierciedleniem zębów, w związku z czym ich zastosowanie gwarantuje naturalny wygląd uzębienia. Trwałe odtworzenie szczęk oraz doskonały efekt estetyczny sprawiają, że implanty stomatologiczne są rozwiązaniem coraz częściej wybieranym przez pacjentów.

Brak kilku zębów uzupełniony implantami
Most na implantach

Przebieg leczenia implantologicznego

 1. Diagnostyka przed rozpoczęciem leczenia

  Konsultacja u lekarza specjalisty polegająca na przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem na temat ogólnego stanu zdrowia, badaniu wewnątrzustnym oraz wykonaniu zdjęć radiologicznych.

 2. Ustalenie planu leczenia

  Ustalenie planu leczenia w odniesieniu do wyników konsultacji.

 3. Chirurgia przedimplantacyjna (gdy istnieje potrzeba)

  Prawidłowe wszczepienie implantu stomatologicznego wymaga odpowiedniej ilości kości jaka pozostała w dziąśle po utraconym zębie. W wypadku wystąpienia zaniku kości, pacjent powinien poddać się koniecznemu zabiegowi rekonstrukcyjnemu kości.

 4. Wszczepienie implantu - część chirurgiczna

  Zabieg wszczepiania implantów wykonywany w znieczuleniu miejscowym. W zależności od ilości zastosowanych implantów, trwa on 30 minut do dwóch godzin.

 5. Faza gojenia (3 - 6 miesięcy)

  W tym czasie, pacjent otrzymuje tradycyjną protezę, którą nosi w miejscu wszczepu, a która zapewnia mu komfort podczas spożywania posiłków oraz kontaktów międzyludzkich.

 6. Odsłonięcie implantów i montaż śrub gojących

  Montaż śruby gojącej to ostatni etap części chirurgicznej. Jest zamocowana na okres kilkunastu dni i ma na celu wyprofilowanie brzegu dziąsła pacjenta i dopasowanie go do jego naturalnego kształtu. W tym czasie następuje także całkowite wygojenie śluzówki.

 7. Odbudowa protetyczna na implancie

  Pobranie wycisku, początek leczenia protetycznego.

 8. oferta.implanty.przebieg.li.8

  oferta.implanty.przebieg.li.8.p

Część chirurgiczna leczenia

Etap wszczepienie implantu jest bardzo precyzyjnym zabiegiem wymagającym doświadczenia i wprawy. Polega on na wykonaniu niewielkich otworów w kości, w tych miejscach, w których następnie ma być wprowadzony wszczep. W tak przygotowanym miejscu lekarz wkręca implanty, a następnie pokrywa je dziąsłem, aby w najbardziej naturalny sposób zapewnić możliwość gojenia się. Zabieg wszczepiania implantów jest całkowicie bezbolesny ponieważ jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. W zależności od ilości zastosowanych implantów, trwa on 30 minut do dwóch godzin. Po zabiegu, pacjent najczęściej otrzymuje od stomatologa środek przeciwbólowy, aby zapewnić mu odpowiedni komfort także po wizycie w gabinecie.

Po wszczepieniu implantów następuje faza gojenia, która trwa od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie, pacjent otrzymuje tradycyjną protezę, którą nosi w miejscu wszczepu, a która zapewnia mu komfort podczas spożywania posiłków oraz kontaktów międzyludzkich. Bardzo ważnym elementem procesu wgajania jest wytworzenie trwałego zespolenia pomiędzy kością pacjenta a powłoka tytanową implantów. Kolejna fazą jest ponowne odkrycie wszczepu i zamocowanie specjalnej śruby gojącej, która przedłuża implanty, aż do linii dziąsła. Jest ona zamocowana na okres kilkunastu dni i ma na celu wyprofilowanie brzegu dziąsła pacjenta i dopasowanie go do jego naturalnego kształtu. W tym czasie następuje także całkowite wygojenie śluzówki.

FAQ

Zobacz również