Aesthetic Dent Logo

Licówki

Licówki to najdelikatniejsze i najładniejsze rozwiązanie problemów estetycznych w jamie ustnej. Dzięki perfekcyjnej estetyce wyglądu licówki, a także braku skłonności do jej przebarwień, można osiągnąć efekt idealnego uśmiechu bez znacznej ingerencji w tkankę twardą naturalnego uzębienia.

Licówki umożliwiają zmianę koloru zębów, zamaskowanie przebarwień i plam powstałych najczęściej na skutek leczenia tetracyklinami lub fluorozą. Można je również zastosować w przypadku zniszczenia zębów przez próchnicę, uzupełnionych licznymi wypełnieniami o różnych odcieniach. Doskonale nadają się do uzupełniania brakujących części zębów spowodowanych starciem lub urazem. Można za ich pomocą zmieniać kształty zębów czyli powiększać, wydłużać lub poszerzać. Można zamykać nieestetyczne szpary między zębami.

Metoda ta proponowana jest osobom w każdym wieku, ale szczególnie wskazana jest dla osób w młodym wieku, ponieważ w niewielkim stopniu ingeruje we własne zęby i nie niszczy zębów.

Wskazania do zastosowania licówek

Licówki pełnoceramiczne bardzo dobrze sprawdzają się na zębach przednich, zarówno górnych jak i dolnych. Można je stosować także w niektórych przypadkach na zębach przedtrzonowych i trzonowych. Przygotowanie zęba do licówki jest proste i bezbolesne. Dotyczy tylko i wyłącznie widocznej strony zęba. Materiały, z których wykonuje się licówki, są bezpieczne i trwałe. Zapewniają uzyskanie bardzo naturalnego i jasnego uśmiechu.

Niewątpliwą zaletą stosowania licówek pełnoceramicznych jest mniejsza ingerencja stomatologiczna niż w przypadku koron. Mała utrata twardych tkanek zęba, wyjątkowa szczelność brzeżna, a także duża odporność na ścieranie powodują, że Pacjenci chętnie wybierają tę formę stomatologii estetycznej.

Warto podkreślić, że dobór koloru licówki, sposób przygotowania zęba a także jej cementowanie jest absolutnie konieczne by zapewnić Pacjentowi oczekiwane rezultaty leczenia. Dlatego też, gwarancją spektakularnego efektu i naturalnego wyglądu leczenia z wykorzystaniem licówek pełnoceramicznych jest skorzystanie z usług lekarza posiadającego specjalizację z protetyki.

Stan pacjenta przed leczeniem licówkami
Efekty leczenia licówkami protetycznymi

Przebieg leczenia za pomocą licówek

 1. Konsultacja

  Konsultacja protetyczna podczas której ustalony zostanie zakres i plan leczenia.

 2. Przygotowanie do wykonania licówek

  Częściowe oszlifowanie twardych tkanek zęba oraz pobranie precyzyjnego wycisku metodą cyfrową bądź tradycyjną.

 3. Licówki tymczasowe

  Założenie tymczasowych licówek, chroniących oszlifowane zęby i oczekiwanie na docelowe licówki, które wykonywane są w naszym laboratorium.

 4. Oddanie pracy

  Ostateczna wizyta u protetyka, podczas której następuje trwałe zacementowanie licówki na zębie.